לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים 6 שלבים לקניית רכב מכונס נכסים

6 שלבים לקניית רכב מכונס נכסים

מחפשים לקנות רכב איכותי אבל לא רוצים לשלם מחירים מוגזמים? כנסו עכשיו וגלו כיצד לרכוש רכב מכונס ולחסוך עד 60%!

כולם מדברים על כך שהתחבורה הציבורית בישראל טעונה שיפור. אנחנו שומעים על מדינות אחרות בעולם אשר משקיעות משאבים רבים בפיתוח התשתיות והוספת אמצעי תחבורה על מנת לייצר מצב שבו האזרחים יעדיפו להתנייד בתחבורה ציבורית על פני רכב פרטי מכל הבחינות. יעיל כלכלית, נוח, קרוב לבית ולא פחות מהיר מנסיעה ברכב.
בגלל שלהגיע ממקום למקום בישראל זה לא תמיד עניין כל כך פשוט, אנחנו מעדיפים שתהיה לנו בעלות על רכב פרטי משלנו למרות ההוצאות הכבדות שמגיעות יחדיו. הבעיה מתחילה כשאנחנו רוצים יותר ממה שאנחנו צריכים או יכולים להרשות לעצמינו, לוקחים הלוואות של עשרות אם לא מאות אלפי שקלים על מנת לרכוש רכב ולא חושבים מספיק לעומק אם נוכל לעמוד בהוצאות. כך נוצר מצב שבכל שנה נכנסים אלפי רכבים לכינוס נכסים.

מה זה כינוס נכסים?

כאשר אדם פרטי או חברה לוקחים הלוואה גבוהה, הבנק אשר רוצה לבטח את עצמו דורש בטחונות על מנת לוודא שהוא יחזיר לעצמו את ההלוואה. אחד הביטחונות האפשריים הוא רכב, ישנן הלוואות שמותאמות במיוחד לרכישת רכב, במידה ולא תצליחו לעמוד בתשלומים ההוצאה לפועל תמנה כונס נכסים אשר יכול להיות עו"ד או גוף משפטי ומולו יתבצע כל תהליך המכירה. כמו כן, ישנם גם רכבים שעוקלו מסיבות אחרות ע"י גופים ממשלתיים או הוחרמו ע"י המשטרה.
מפני שהמכירה צריכה להתבצע כמה שיותר מהר המחירים מגיעים עד ל60% מתחת למחיר השוק.

קניית רכב מכונס נכסים- 6 שלבים

1. פרסומים

בשלב הראשוני הגוף אשר מונה לטפל בתיק מפרסם את הרכב בכלי תקשורת רלוונטיים כמו עיתונים ואתרי אינטרנט. עקב העלייה במספר כלי הרכב והביקוש להם קיימים כיום אתרים אשר מרכזים את כל הפרסומים מכל הארץ במקום אחד.
במודעות אלה בדרך כלל מופיעים כל הפרטים כולל מספר הרכב, הדגם, יד, היכן הוא מאוחסן וכו', במידה ותרצה פרטים נוספים תמיד יהיה מצורף מספר טלפון לבירורים. פרט חשוב נוסף המופיע בפרסום הוא תאריך אחרון להגשת הצעות, לפעמים התאריך נדחה, לכן יש לעקוב אחרי עדכונים.

2. בדיקת תקינות רכב

הרכבים בכינוס נמכרים "AS IS" - איך שהרכב הגיע לכינוס כך הוא יימכר.
כיוון שמדובר ברכבים לא חדשים בדרך כלל, רצוי לגשת לראות את הרכב פיזית ולבצע בדיקה לפני שמחליטים להגיש הצעה. בדרך כלל הכונס לא מאפשר לקחת את הרכב מחוץ למגרש האחסון אך תמיד אפשר להגיע למקום עם איש מקצוע מטעמנו.

3. הגשת הצעת מחיר

 במידה והחלטנו להגיש הצעה נתבקש להגיש 3 מסמכים:

א. טופס הצעה אותו ניתן לקבל אצל העורך דין הממונה, או במקום ביצוע ההתמחרות. בטופס נידרש למלא פרטים אישיים ואת סכום ההצעה.
ב. ערבות בנקאית או צ'ק בנקאי בסך 10% מגובה ההצעה. במידה והזוכה חוזר בו, יש לעורך הדין זכות לחלט את הצ'ק, כלומר לפרוע אותו בתמורה לעלויות שנוצרו על מנת לבצע את כל ההליך מחדש. המפסידים מקבלים את הצ'ק בחזרה בכל מקרה.
ג. הסכם חוזה מכר- על הסכם חוזה המכר חותמים שני הצדדים והוא כולל בתוכו את הפרטים של חוזה המכר המלא ותנאיו. מכיוון שזהו חוזה לכל דבר, מומלץ להיוועץ בעורך דין חיצוני לתיק כדי למנוע אי הבנות.

4. התמחרות 

לעיתים כאשר הרבה אנשים מגישים הצעות לאותו כלי הרכב כונס הנכסים מזמין את המשתתפים שהציעו את ההצעות הכי גבוהות למשרדו ומתבצעת התמחרות, כלומר כל אחד מציע סכומים ומי שיציע את הסכום הכי גבוה בסופו של דבר יהיה הזוכה. כמו כן מתקיימות התמחרויות מרוכזות של רכבים במגרשי האחסון כמו מחסני נעמן.

5. חתימה על חוזה מכר

 בשלב זה הזוכה חותם על חוזה המכר אותו אישר בזמן הגשת ההצעה וצ'ק הביטחון מופקד לחשבון נאמנות.

6. אישור המכירה

 בשלב האחרון הזוכה מגיע עם החוזה לרשם ההוצאה לפעול לקבלת אישור סופי למכירה, לאחריו מתבצע התשלום המלא.

מפני שהתהליך מתבצע מול גורמים ממשלתיים ונציגיהם, בסופו של התהליך הקונה יכול להיות בטוח שאין על הרכב עיקולים או שעבודים, הוא נקי מכל חוב ומוכן לצאת לדרך. לעיתים ניתן לקחת את הרכב כבר באותו היום ומקסימום ימים בודדים אחרי.

לסיכום...

ניתן לומר שלרב מה שאנחנו באמת מחפשים זאת נוחות, רכב שנוכל להתנייד בו בצורה עצמאית ולא לחכות לאוטובוסים ולבזבז זמן ואנרגיה, לכן מה שחשוב ברכב הרבה יותר מהנראות שלו זאת היעילות שלו, הבטיחות, העמידות ומצבו הטכני ואת כל הדברים הללו ניתן למצוא גם ברכב מעוקל, רק שזה יעלה לנו הרבה פחות.

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס