לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
לאזור האישי
כונספרי איך לא ליפול בפח ברכישת רכב יד שנייה

איך לא ליפול בפח ברכישת רכב יד שנייה

ישראלים רבים לא מבצעים את הבדיקות הנחוצות ופשוט מקווים שהכל יהיה בסדר. יש המון מלכודות שניתן ליפול עליהן והחיסכון על הבדיקות יכול לעלות ביוקר

ישנן בדיקות שחלקן ניתן לבצע בחינם וחלקן בעלות נמוכה שחשוב לבצע לפני שמגיעים לבדיקות היקרות יותר. הבדיקה הראשונה שאנחנו ממליצים לבצע, היא בדיקת פרטי רכב שהיא בדיקה חינמית, המספקת מידע על נתוני הרכב, האבזור, ומידע ספציפי כמו רמת גימור, צבע, תוקף הרישוי, מחירון יבואן, ובמקרה שאתם מקבלים הטבה של רכב צמוד מהעבודה, מופיע גם שווי השימוש. 

בשביל לבצע את הבדיקה, לחצו: פרטי רכב.

בדיקת שעבוד

בדיקה נוספת שמומלץ לבצע, היא בדיקת שיעבוד. ייתכן שבעל הרכב לקח הלוואה שהוא משכן את הרכב נגדה. כמו עם כל משכון, אם בעל החוב לא ישלם את החוב, בעל החוב יפנה לבית משפט ויוציא צו עיקול. גם אם החוב הוא לא כתוצאה מחוב שלכם, צו העיקול יהיה על הרכב ללא קשר לבעלים הנוכחיים, ולכן חשוב לוודא שלא קיים חוב כזה, ואם הוא קיים, שבעל הרכב ישלם את החוב לפני הרכישה.


בדיקת מצב מכני

בדיקה חשובה נוספת היא בדיקה של המצב המכני של הרכב. הבדיקה הזו יכולה לא רק לחסוך לכם כסף, אלא גם להציל את חייכם. ניתן לבצע את הבדיקה במכונים ומוסכים מוסמכים. זוהי בדיקה מקיפה הבודקת את התפקוד של המערכות השונות, את המצב הפיזי, מערכות החשמל, מערכות הבטיחות ועוד.
בסוף הבדיקה תקבלו מסמך מפורט שהמכון שבדק את הרכב מחוייב לו משפטית.
בלי להיות מומחה בתחום, יהיה כמעט בלתי אפשרי להבין את המשמעות והרצינות של כל ליקוי, ולכן חשוב לעבור עם המכון על הסעיפים השונים ולהבין את הבעיות השונות. לכל רכב יהיו בעיות, וגם אם הרכב יחסית במצב טוב, חשוב לדעת אילו ליקויים קיימים ברכב שאתם רוכשים.

בבחירת מכון בדיקה חשוב קודם לבצע שיעורי בית ולברר ניסיונות עבר של רוכשי רכבים עם מכונים שונים. לא כל המכונים שווים באיכותם ואמינותם, ולכן מומלץ לעשות שיעורי בית.

ביצוע הבדיקות האלו יכול להרגיש מוגזם , אך הסכנות הכספיות והבטיחויות הן מאוד אמיתיות וזה לא משהו שכדאי להמר עליו.


מאיפה להתחיל?


לכל הפחות אנו ממליצים בחום להשתמש בכלי לבדיקה בחינם של פרטי רכב לפי מספר רישוי. הרבה פעמים ניתן לפסול רכבים רק לפי הנתונים. כמה נתונים מעניינים שניתן לאתר הם בין השאר:

  • רמת הגימור (האיבזור) הספציפי של הרכב שאתם מעוניינים לרכוש. ישנם הבדלים גדולים גם בין רכבים מאותו דגם, וזה גם משתקף במחיר שיכול להשתנות בעשרות אחוזים
  • שווי השימוש: נתון שיאפשר לכם כמעסיק או מועסק במשרה בעלת רכב צמוד, לדעת מהו גובה ההטבה לגבי כל רכב
  • תו נכה, למקרה שתראו רכב שחונה בחניית נכים, ואתם מעוניינים לבדוק אם אכן הוא מורשה לחנות בחניית נכים
  • כושר גרירה אם מדובר ברכב עבודה
  • איבזור בטיחותי

בדקו עכשיו בחינם פרטי רכב לפי מספר רישוי

X המבצע לזמן מוגבל!

מצטפים היום ונהנים מגישה ללוחות האתר לכל החיים!
מנוי לכל החיים מוגדר לתקופה של 15 שנים מתום תקופת ימי הניסיון. ובהתאם לתנאי השימוש בתקנון האתר.

הירשמו היום וקבלו 14 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 14 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס