לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מדיה מדינה בחובות

מדינה בחובות

מה שאתה צריך לדעת על עיקול רכבים

רק ברבע הראשון של 2016 עוקלו קרוב ל1,700 רכבים. מספר הרכבים המעוקלים במגמת עלייה מאז תחילת המשבר הכלכלי. היכנס על מנת ללמוד איך להיזהר, ומה לא לעשות. 

אילו מכוניות מעקלים?

הנתונים מצביעים על המצב הכלכלי הירוד בישראל, במחצית הראשונה של שנת 2016 עוקלו קרוב 1,700 כלי רכב, עליה של כ-4%. המכונית שנמצאת במקום הראשון בעיקולים, היא מזאדה, בניגוד למה שחושבים שהמכוניות המעוקלות הם בעיקר מכוניות פאר, הנתונים מצביעים על כך שהשיעור הגבוה של המכוניות המעוקלות הוא ממכוניות רגילות ועממיות. במקום הראשון כפי שאמרנו נמצאת המזאדה עם 219 עיקולים, אחריה שברולט עם 123, יונדאי 110, פג'ו - 105, טויטה -85, לעומתם מכוניות פאר מרצדס - 29, וולוו 20, במוו 19, אאודי 11, 3 יגואר, ופורשה אחת. 

את הרכב ניתן גם להוציא מהחניה של החייב

בשיחה עם עו"ד בני כהן נמצאנו למדים שבניגוד לדעה שאומרת שלא ניתן לעקל רכב מחצרו של החייב, עו"ד בני כהן אומר שניתן לעקל רכב אפילו מחצרו ומגרשו הפרטי של החייב, כאשר הרשות לכך ניתנת על ידי רשם ההוצאה לפועל לקבלן ההוצאה לפועל או לכונס נכסים. לאחר שהרכב נתפס בידיהם. ניתנת לחייב האפשרות לשם את חובו עד 14 יום מיום תפיסת הרכב. במידה ועברו 14 יום והחייב לא שילם את חובו. הרכב מועבר להליך מכירה. הרכב נמכר במצבו הנוכחי הקיים והאחריות ניתנת על הקונה. במקרים שבהם ישנה ספק האם הבעלות היא של החייב יש לערער לבית המשפט.

אולי לא קשה לאתר את רכבך כפי שחשבת

ישנה דעה האומרת שמאוד קשה לאתר את בעל הרכב ואת מספר הרכב לכן ישנו פחות סיכוי שיעקלו את הרכב, נכון להיום לשכת ההוצאה לפועל אינה זקוקה לשירותיה של חברת חקירות פרטית ויכולה למצוא את הרכב בקלות על ידי מספר תעודת זהות של החייב. 

נכים לא תמיד מוגנים מפני עיקול רכב 

במקרה שמדובר ברכבו של נכה, גם רכבו של נכה אינו פטור מעיקול, אפילו שעל פי החוק אין רשות לעקל את חפציו של הנכה. ניתנת הרשות על פי חוק לעקל את רכבו במידה ומדובר במכונית יקרת ערך שניתן אפשרות להחליפה בזולה יותר ואם כל זאת להתאימה לצרכי הנכה. 

היזהרו מהלוואות

מנהלי כונס פרי יואל אוחיון וניב מרציאנו טוענים ש"המצב העגום נובע מכך שמאוד קל ונוח לקחת הלוואות למימון רכב, אך הקלות הזאת בעייתית ומסוכנת ביותר, יש לבצע בדיקה מאוד קפדנית ולהיזהר כאשר לוקחים הלוואות לרכב". 

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס