לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מדיה מתי מעקלים רכב?

מתי מעקלים רכב?

מתי מעקלים רכבים, וכיצד?

עם עליה של 29% משנת 2014, נראה שמספר הרכבים המעוקלים רק ימשיך לעלות. כנסו על מנת ללמוד על עיקול רכב, בכתבה של וואלה עם נתונים באדיבות כונס פרי. 

רק בחצי השנה הראשונה של שנת 2016 עוקלו 1,567 כלי רכב פרטיים

נתון זה מראה עליה של כ-29% משנת 2014. ישנם מקרים רבים שבהם הוצאה לפועל מעדיפה לעקל כלי רכב ואפילו ישנם מקרים שבהם אפילו נושה רגיל שאינו מטעם ההוצאה לפועל מחליט לעקל את כלי הרכב. אנשים רבים רוכשים רכב במימון, אינם מסוגלים לשלם את חובותיהם, וכתוצאה מכך, רכבם מעוקל.

גם במשאיות המעוקלות ישנה עליה של קרוב ל14%, ולפי נתוני האתר כונס פרי, השנה הנוכחית תסיים בעוד עיקולי משאיות ורכב וכן עוקלו גם רכבי מטאטאי כביש. 

בואו ונראה יחד כיצד מתבצע הליך מימוש הרכב

במידה ואדם חייב כסף להוצאה לפועל ויש ברשותו רכב, רשם ההוצאה לפועל בודק את הנתונים של החייב, ובמידה ומחליט שמותר לעקל את רכבו. רשם ההוצאה לפועל ממנה קבלן הוצאה לפועל או כונס נכסים על מנת שיעקלו את הרכב. הרכב נתפס. ולאחר 14 יום מיום תפיסת הרכב, ועדיין החייב לא פרע את חובו או הגיע להסדר תשלומים יחל תהליך מכירת הרכב בשיטה של המכירה הפומבית. כך שהרכב נמכר במצבו הנוכחי. במידה ובעלות הרכב אינה על החייב, רשאי החייב להשהות את הליכי מכירת הרכב על לפניה לבית המשפט לערעור בעניין. 

מה קורה כאשר בעל הרכב נכה?

מה עושים כאשר מדובר ברכב של נכה, לפי חוק אין רשאית ההוצאה לפועל לעקל מנכה שאינו שילם את חובו, כל מטלטלין, אביזרים, רהיטים, וחפצים הנחוצים לו בשל נכותו. אך במידה ומדובר ברכב של נכה גם אינה רשאית ההוצאה לפועל לעקל את הרכב, אלא אם כן מדובר במקרה שבו הרכב הינו יקר ערך וישנה אפשרות לעקלו ולדאוג לנכה לרכב חלופי המותאם לצרכיו במחיר יותר זול. 

מה עושים במידה וישנו צד ג' בבעלות הרכב?

במידה וישנו צד שלישי המעורב בבעלות על הרכב בודקים כל עניין לגופו, אך יש לדעת שבמידה וישנם שותפים ברכב ואחד מהם חייב זה לא יפתור את הרכב מעיקול.

 

 

 

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס