לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים תפקידו של כונס הנכסים

תפקידו של כונס הנכסים

בתהליכים של הוצאה לפועל לעיתים יש צורך בעיקול והשתלטות על נכסים של חייבים, כדי לפרוע את החוב ולסיים את ההליכים במהירות. כונס הנכסים הוא אדם שמחזיק בנכס מתחילה ועד למכירתו. כונס הנכסים יכול להיות עפ"י חוק עורך דין שהתמנה על ידי בית משפט. מינוי הכונס נעשה במטרה להבטיח שהחייב לא יעלים את הנכנס בניסיון להימנע מפריעת חוב.

תפקידיו ואחריותו של כונס הנכסים

כונס נכסים הוא נאמן הממונה על ידי בית המשפט, כאשר בעל חוב אינו מסוגל לשלם את חובו, וכתוצאה מכך, הנכס שלו משועבד, ותפקידו הוא למכור את הנכס, על מנת להחזיר לנושה, לרוב הבנק, את הכסף שהלווה לבעל החוב.
יש לציין שהכונס נכסים יהיה חייב לנהל את הנכסים בצורה המיטבית ביותר, כלומר: לבחון נתונים כלכליים, להשוות הצעות מחיר וכו'. הכונס לא פועל בשם נושים, הוא פועל אך ורק בשם המדינה ובית המשפט, והוא רשאי לפעול על פי דרישות הערכאה משפטית המוסכות לכך כמו הוצאה לפועל, בית משפט, ועוד.

גם לחייב יש אחריות

כונס הנכסים נוטל את הנכס מרשות החייב, אך זה לא אומר שהחייב פטור מאחריות. עפ"י חוק, על החייב להימנע מהפרעה במילוי תפקידו של הכונס וכן יש למסור לו את כל המסמכים או פרטים הנוגעים לנכס. יותר מזה לעיתים הכונס יכול להחליט שפעולות מסוימות יבצע דווקא החייב מכיוון שהוא יועיל לקידום תהליך ההוצאה לפועל, לכן הוא חייב להיות בשיתוף מלא, ולמלא אחר דרישותיו.

ישנם מצבים בהם הכונס יסיים את תפקידו:

 התפטרות הכונס, אשר חייבת בצירוף אישור של רשם ההוצאה לפועל.
 פיטוריו של הכונס נכסים בהחלטת ההוצאה לפועל, בשל תפקוד לקוי או כל סיבה אחרת.
הפסקת עבודה של כונס על ידי הרשם ההוצאה לפועל במידה והתפקיד לא נחוץ יותר.
כל החלטה על סיום התפקיד של הכונס תהיה מלווה בהודעה רשמית של הכונס הרשמי בישראל.

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס