לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים רמת גן בתנופת בנייה

רמת גן בתנופת בנייה

רמת גן היא העיר המובילה בפרויקטים תמ"א 38 עם כ-250 מבנים ואיך פרשת ענבל אור קשורה לרמת גן? כל התשובות בכתבה הבאה, רק בכונס Free!

רמת גן

רמת גן נמצאת באזור המרכזי בארץ וגובלת בשטח תל אביב, בני ברק, גבעתיים, קריית אונו וגבעת שמואל. היא הוקמה בשנת 1921, והוכרה כעיר בשנת 1950.
ע"פ הלמ"ס, ישנם מעל 150,000 תושבים וקצב האוכלוסייה גדל ב-1.1%.
ברמת גן נמצא המרכז הרפואי בית החולים שיבא תל השומר.
כיום, ראש העיר המכהן הינו מר ישראל זינגר.

עיריית רמת גן דואגת לשכונת רמת חן. אולי יותר מידי ???

צרות של עשירים.
אפליקציית "וייז" מדריכה את הנהגים לעקוף את הפקקים ברמת גן דרך שכונת רמת חן היוקרתית והשקטה. רעש הרכבים החולפים למעשה מפר את שלוות השכונה.
לשם כך עיריית רמת גן נחלצה לעזרת תושבי שכונת רמת חן והחלה לגבש יוזמה על מנת להחזיר את הסדר והשלווה לשכונה.
העירייה ערכה משאל בשכונה האם מעבר של כלי רכב מרובים מהווה עבורם מטרד. התוצאות שפורסמו במקומון העירייה היו שלדעת רוב הנשאלים נושא זה מהווה עבורם מטרד ויש לשנותו.
השאלה הנשאלת היא למה דווקא השכונות שהכי נצרכות לשינוי, זאת אומרת השכונות החלשות, שעמוסות עד בלי די בתנועה בלתי פוסקת לא זוכות להיענות חביבה מצד העירייה.
השינוי בתחום התנועה של שכונת רמת חן הם רק דוגמה לאי שוויון המתחולל בעיר. בשכונת רמת חן מסתבר כי יש אף דאגה אימהית לשמירה על צביון השכונה מבלי להפרה.
אנו בכונס FREE מקווים עם הפנים לעתיד כי השינויים יתחוללו גם בקרב השכונות החלשות בעיר ובכלל, ברחבי הארץ.

רמת גן מובילה בבנייה, עם 626 פרויקטים בדרך.

רמת גן הינה העיר שהשאירה ערים אחרות באבק בתחום ההתחדשות העירונית, עם פער של כ-20% יותר מהכלל הארצי.
בעיר כ-427 פרויקטים הנמצאים בבקשה להיתר, 189 פרויקטים בבניה, וכ-100 פרויקטים מאוכלסים.
רוב הפרויקטים, הם בהליך של פינוי בינוי, שמוסיפים כ-21 דירות בממוצע לבניין. הפרויקטים של חידוש וחיזוק המבנה, עומדים על 7 דירות בממוצע לכל בניין.
בעצם, למספר הגבוה של הפרויקטים בעיר, ישנן השלכות הגורמות לעומסים כבדים על התשתיות בעיר, על הגנים, בתי הספר ועוד.
התנהלות זו נבלמה בסוף שנת 2015 כאשר וועדת הערר המחוזית החליטה לרסן את הפרויקטים הנבנים בעיר.

פרשת ענבל אור ברמת גן; שיטת פירמידה

לאלו שלא שמעו על פרשת ענבל אור, יזמית הנדל"ן "אור סיטי", או לאלו ששמעו , אך לא את כל הפרטים מוזמנים לקרוא את הכתבה הבאה.
רקע כללי: ענבל אור, שנולדה לשם ענבל קריאף, ילידת באר שבע, הקימה בשנת 2009 קבוצת רכישה בעניין הקמת מבנה מגורים באזור גוש דן ותל אביב.
למעשה, החברה נכנסה להליכי פירוק באפריל 2016 וכך החלה הידרדרותה של ענבל עד לאיבוד כל נכסיה שהעמידו לרשותה.
לדברי בית המשפט, חברת "אור סיטי נדל"ן" התנהלה "בשיטת פירמידה". משמע מודל מכירות עסקי, שאין לו כל שחר ואינו מחזיק מעמד לאורך זמן, כפי שקרה בחברת "אור סיטי".
שני הפרויקטים העיקריים שתחתם נרקמה כל הנפילה הם הפרויקטים הנמצאים ברמת גן, רחוב ז'בוטינסקי וברחוב שדרות הילדים.
שם הפרויקט הוא "פרויקט אור בשדרה". בפרויקט זה אור מכרה כ-112 דירות שלמעשה התב"ע אישר בניה לא יותר מאשר 74 דירות.
אתם בטח מבינים כי אנשים רכשו דירות שכלל אינם קיימות.
גם הפרויקט בז'בוטינסקי נמכרו יותר דירות ממה שהיה קיים בפועל. כמו כן, הקרקעות בפרויקט זה לא שולמו לחלוטין ועדיין קיים חוב ע"ס 46 מיליון שקלים.

דירות למכירה ברמת גן במחיר ממוצע של 1,890,000 ש"ח 

הקיפאון במחירי הנדל"ן בעיר רמת גן די מפתיעה אותנו. ע"פ הדוחות נראה כי לאורך 4 שנים, ישנו קיפאון מחירים בעיר והעובדה נכונה גם לדירות חדשות וגם לגבי דירות מיד שנייה.
בנוסף, היצע הדירות עלה, וייתכן שהוביל לקיפאון המחירים. היצע הדירות התבטא בכ-1500 דירות נוספות בשנת 2015. כמובן מה שתרם זה פרויקט תמ"א 38 בעיר רמת גן, העיר שמובילה בארץ בכמות המיזמים החדשים.
לשם השוואה, בשנת 2011 נמכרו בעיר כ-304 דירות חדשות בלבד, וגם בשוק היד שניה הייתה האטה בכמות המכירות, עקב שיקולי בעלי הדירות, כי בקרוב גם להם יתבצע בבניין תמ"א 38 וכך יוכלו למכור את הדירה במחיר גבוה יותר.
הפרויקטים העלו את היצע הדירות עקב תהליך הפרויקט שכן מטרתו בניית בנין חדש על גבי בניין ישן שיסודותיו חודשו, מן הסתם המחיר של הדירה המוצעת למכירה באותו בנין תהא זולה יותר.
הסיבה הנוספת היא האישורים הבלתי מפוקחים, שכן רמת גן הינה העיר המובילה במספר הפרויקטים, אך ללא התחשבות בעומסי התשתיות הנגרמים עקב בניה מרובה. עומסי התחבורה והשירותים העירוניים, שבילים מפרידים הנעשים צרים יותר ויותר מובילים לאיכות חיים ירודה יותר שכן מחירי הדירות יהיו נמוכים יותר.

מס רכישה מחודש לשנת 2017

עם בואה של שנת 2017, רשות המיסים העלתה את תקרת הפטור מתשלום מס רכישה, ובכך הפחיתה את מחירי הדירות, אך לפני שאתם משייכים בשורה זו לכחלון, שבוודאי הקרדיט לא נועד לשר האוצר המכהן בעניין זה (לפחות), אלא הירידה נובעת מעליית מחירי המדד.
בשנים האחרונות העדכון מבוצע מידי שנה, לעומת העבר שהיה נהוג לבצע עדכון זה פעם בשלושה חודשים.
ובמספרים:
אם בשנת 2016 פטור ממס רכישת דירה, חל על דירות שמחירן היה עד 1,600,175 שקלים. כיום, הפטור הוא על דירות שעלותן היא עד 1,623,320 שקלים.
בהחלט בשורה טובה לרוכשים דירה ראשונה לשנת 2017.

דירות בזול ברמת גן, רק בכונס Free!

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס