לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים רכישת חברה בפירוק – מכירת חיסול

רכישת חברה בפירוק – מכירת חיסול

חברות בפירוק- קבלו את המידע על פרסום חברות בפירוק למכירה, ניתן לאתר חברה בפירוק כל המידע באתר כונס Free. היכנסו עכשיו וקבלו מידע חשוב!

פירוק של חברה הוא הליך נפוץ לחיסול עסק כושל, או מכל סיבה אחרת. פירוק החברה טומן בחובו הזדמנויות להרוויח, הן מציוד ונכסים הנמכרים במחיר הזול בהרבה ממחיר השוק, ובמקרים מסוימים ניתן לקנות חברה, או סניף מאובזר לחלוטין, שרק מחכה לניהול חדש.

 

איתור חברה בפירוק, מדוע חברות מפורקות?

חברה יכולה להיות מוצעת למכירה ממספר סיבות. במקרים מסוימים מדובר על רכישה של מבנים, רכבים או ציוד הנותרים מפירוק או מיזוג, ולעתים מדובר במכירת פעילות של חברה, בה רוכשים את החברה על מנת לנהל אותה.

ציוד ונכסים הנמכרים בעקבות פירוק, נמכרים במחיר נמוך בהרבה ממחיר השוק. כמו בהליך כינוס נכסים רגיל, המטרה של המכירה היא לפצות את הנושים, לכן המכירה נעשית במהירות האפשרית, ולכן גם המחיר זול יותר. לעיתים העסק נמכר כמו שהוא, עם המבנה והציוד, כך שחברה, או אדם הרוכשים את החברה, יכולים להמשיך לתפעל אותה באותו אופן כפי שהיה.

 פירוק – פשיטת הרגל של חברות

פירוק של חברה הוא הליך שדומה לפשיטת רגל. חברה מגיעה להליך פירוק כשהיא מגיעה למצב של חדלות פירעון, מצב בו החברה אינה מסוגלת לכסות את חובותיה, ובעל העסק, או אחד מהנושים פונה לבית המשפט על מנת להתחיל בהליך של פירוק.

 2 השלבים של פירוק חברה

בשלב הראשון ממונה מפרק זמני, שמטרתו להגן על הנכס מפני נושים הרוצים לקחת את חלקם, ולמצוא את הדרך המיטבית לפצות את הנושים. לשם זאת, הוא מבצע בדיקה מקיפה של מצב העסק, ונכסי העסק על ידי בדיקה של המסמכים, ותשאול של מנהלי החברה, הנהלת החשבונות וכו'.

 לאחר סיום בדיקותיו, במקרה שבו שלא ניתן, או כדאי להציל את החברה, המפרק הזמני מגיש צו פירוק. בשלב זה, ימכרו נכסיה של החברה, או החברה בכללותה, לפי ההחלטה של בית המשפט, למרבה במחיר. הסכום שגויס מהמכירה, מחולק לנושים, ולדורשים שונים לפי החלוקה שבית המשפט קבע.

 פירוק מרצון

חברה יכולה לעבור פירוק גם כאשר ביכולתה לשלם את חובותיה, כאשר דירקטוריון החברה, מחליט מסיבה כלשהי שהוא חפץ למכור את נכסי החברה ולמחוק אותה מרשם החברות. הדירקטוריון ממנה מפרק מטעמם, ובית המשפט אינו מתערב. חברה יכולה לעבור גם פירוק מרצון כאשר היא חדלת פירעון. מקרה זה דומה לפירוק על ידי בית המשפט, עם ההבדל שבית המשפט נוטה לתת לחברי הדירקטוריון, חלק יותר אקטיבי בפירוק, ויכול לאפשר להם לעבוד לצד המפרק.

 

דירות למכירה תוכל למצוא חברות בפירוק, ומכרזים רבים אחרים.

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

 

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס