לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים ראשון לציון- ראשונים בנדל"ן

ראשון לציון- ראשונים בנדל"ן

ראשון לציון - בנייה ואפשרויות חדשות, עם 90% משכנתא לזוגות צעירים והכול על ראשון לציון בכתבה הבאה של כונס Free.

ראשון לציון

ראשון לציון הוכרה כעיר עוד בשנת 1950 וידועה כעיר הרביעית בגודל האוכלוסייה בישראל.
ע"פ הלמ"ס נכון לשנת 2015 מתגוררים בעיר מעל 250 אלף תושבים.
ההשתכרות בעיר עומדת מעל הממוצע הארצי בסכום של 9,263 ₪. רוב האוכלוסייה בעיר הינם נשים מאשר גברים באחוז של 51.
ראש העירייה המכהן כיום הינו מר דב צור.

1400 דירות בפרויקט תמ"א 38 בראשון לציון

תמ"א 38 היא תוכנית לחיזוק מבנים לעמידה ברעידות אדמה. קבלנים שמבצעים פרויקטים במסגרת התוכנית, מקבלים תמריצים כספיים. ראשי ערים שרוצים להוסיף דירות, ולשפץ דירות באיזורים מאוכלסים, נוהגים לקדם פרויקטים במסגרת תמ"א 38, בגלל שהתמריץ הכספי הופך את הפרויקטים האלו לכדאיים יותר. בראשון לציון, פרויקטים במסגרת תמ"א 38 מתבצעים בעיקר בשכונות הוותיקות, הנמצאות במרכז, ומזרח העיר, בשכונת רמז, רמב"ם, שיכון המזרח ורמת אליהו.
ישנו פרויקט בשכונת קריית האיתנים הנמצא כעת בבנייה של 1,400 דירות נוספות שרוב הדירות כבר אוכלסו ומה שטרם עתיד להתאכלס בזמן הקרוב. פרויקט תמ"א 38 בראשון לציון מתמקד בעיקר במרכז העיר, ובמזרחה, מכיוון שבאיזורים אלו בניינים ישנים יותר ופחות עמידים. בשנים הקרובות, עתידים להתחיל כ-134, כ-40 פרויקטים בבניה וכ-33 פרויקטים כבר מאוכלסים. דירות אחרות יהרסו ויבנו מחדש. דיירים הגרים בביניינים העתידים לעבור שיפוץ, יהנו מעליה בערך החיים, ובערך הדירה שלהם. 
באופן כללי הפרויקטים שנמצאים כרגע בביצוע ובכלל הפרויקטים שעתידים להיכנס לאישור, יוסיפו בממוצע כ-7 דירות. כמות זו אינה גדולה ביחס לערים אחרות עקב התנגדות העירייה להעמסת תשתיות. העירייה מעודדת יותר חיזוק מבנים ולא הוספת קומות חדשות.
על מנת לבצע תוספת של 2.5 קומות יש צורך לעמוד בסטנדרטים נוספים כמו הוספת חניות, מרפסות וממ"דים, שלא מתאפשרים במקרים רבים.

 נחלת עילית - שכונת המפונים של רמת אליהו

במאי 2016, אושרה הבנייה של שכונה חדשה, צפונית למרכז העיר. בשכונה צפויות להיבנות כ-3,500 יח"ד, כשרובן המוחלט אמור לאכלס את התושבים שיפונו מרמת אליהו במסגרת חידוש עירוני. 

רמת אליהו, שכונה ותיקה במצב ירוד, תיהרס כמעט לחלוטין, ובמקומה יבנו בניינים גבוהים של עד 20 קומות.

בשתי השכונות, נחלת עילית החדשה, ורמת אליהו המחודשת, יבנו מבני מגורים גבוהים ומודרניים, בשילוב מרכזים מסחריים.

השכונה כבר שנים רבות נחשבת לשכונה החלשה בעיר, כשתושביה קשיי יום. במהלך השנים היו שיפוצים, אך המצב הירוד של המבנים, לא מאפשר שחזור, ולכן הוחלט להרוס את השכונה, הבנויה מבנייני רכבת בעיקר, ובמקומה ליצור בניינים חדשים, מודרניים, ומושכים. היה קשה למצוא קבלן שירצה לקחת על עצמו פרויקטים של פינוי ובינוי בשכונה, ולכן העירייה החליטה שיש לפנות את השכונה בשלמותה, כך שיהיה ניתן לבנות דירות רבות, שאותן יהיה אפשר למכור במחיר גבוה, במיוחד בהתחשבות בעובדה שהמיקום של השכונה מוסיף ליוקרתה. השכונה צמודה לכביש 4, וקרובה למרכז העיר. 

 

 עיר מחולקת ל-2

ראשון לציון היא עיר חצויה גם פיסית, על ידי כביש 4, וגם סוציו-אקונומית. מערב העיר מטופח ויוקרתי, ישנו מרחק בין בניין לבניין, השקעה בכל בניה, צמחייה וגינון עשירים, קרבה לים, חינוך ברמה גבוה, היצע פעילויות פנאי וחוגים רבים, וכבישים רחבים הבנויים מראש לעומסי תנועה.של כך, המחירים גבוהים בהרבה הממוצע הארצי, עם דירות המתחילות ביותר מ3 מיליון ש"ח, בעוד שמזרח העיר, בנוי בעיקר מבנייה ישנה. איכות החיים, התשתיות, והמרחב הציבורי במצב ירוד, הדירות זולות בהרבה, במחיר ממוצע הקרוב למיליון ש"ח.  

תוכניות לבנייה חסרת תקדים בראשון לציון

בשנים הקרובות עתידים להיבנות שכונות חדשות גם במזרח וגם במערב העיר. ההרחבה הזו צפויה להגדיל את העיר בעשרות אלפי תושבים, לבנות איזורים מסחריים ענקיים, ולהוסיף כמות ענקית של משרות. נראה כי ראשון לציון עתידה להיות עיר מרכזית מבחינת גודל האוכלוסיה, התעסוקה והמסחר. כל זאת בנוסף לשיפור התשתיות והתחבורה הציבורת

במסגרת הבניה מתוכנן מתחם ענקי ממערב לנתיבי איילון. המתחם נקרא "מתחם האלף", על שם גודל השטח - כ-1500 דונם, שעליו ישתרע המתחם ובמסגרתו מתוכניים כ-5000 יח"ד ואיזור תעסוקה, הכולל חברות היי טק, מרכזים פיננסיים, עסקים, מרכזי תרבות, בילוי, מלונאות, ועוד, בשטח של 1.7 מיליון מ"ר. המתחם יהיה קרוב לצירי התחבורה המרכזיים; הרכבת, נתיבי איילון, והכבישים, 4, ו-431.

במזרח העיר מתוכננות מספר שכונות חדשות. מדרום לכניסה המזרחית, בדרך לאישור, תוכנית הנקראת "מגדלי נים", שבמסגרתה תיבנה בראשון לציון שכונה חדשה, ששמה יהיה "שכונת הרקפות". השכונה תיבנה בצד הדרומי שלכניסה המזרחית לעיר, ועתידים להיבנות בה 1,600 יח"ד, כש-1200 מתוכן יהיו במסגרת התוכנית "מחיר למשתכן". בשכונה יבנו בניינים החל מ-2 קומות ל-23 קומות, והיא תכיל שירותים ציבוריים, ואיזורים ציבוריים. מטרת השכונה היא לתת מענה לזוגות צעירים המחפשים מגורים ברי השגה במכרז הארץ.

גם כן במזרח העיר, ובסמוך לשכונת הרקפותת, באיזור בו היה הבסיס הענק - צריפין, מתוכננות מספר שכונות חדשות, שהגדולה בהן נקראת שכונת הנרקיסים. בשכונות החדשות עתידות להיבנות כ10,000 יח"ד דיור, בנוסף למתחם גדול לתעסוקה.

מחירי דירות

למרות התוכניות הדרמטיות בהיקפן לבנייה והרחבה של העיר, כרגע היקף הבניה לא גדול משמעותית מהרגיל, ובשל כך המחירים ממשיכים במגמת העליה, עם עלייה של כ-7% בשנה האחרונה במחירי הדירות. כרגע לא ניתן לדעת אם המגמה תימשך, אבל עם הבנייה הצפויה של מרכזי תעסוקה יוקרתיים, עתיד ערך הקרקע לעלות, ולהפוך את ראשון לציון לעיר יוקרתית יותר, שאולי תוכל להתחרות בתל אביב.

מחירי הדירות בראשון לציון, במיוחד במערב, הם גבוהים, אך איכות החיים, מגוון התעסוקה, הרמה הגבוהה של החינוך, והעתיד הוורוד, מראים שראשון לציון היא עיר שכדאי לגור בה. 

דירה להשכיר, בפרויקט לבניית 180 דירות להשכרה בראשון לציון

החברה הממשלתית דירה להשכיר, ורשות מקרקעי ישראל פרסמו מכרז עבור בנייה של 180 דירות להשכרה ארוכת טווח, במסגרת "מחיר למשתכן", שבהן זכתה חברת "אזורים" בתמורה לכ- 48.6 מיליון שקלים.
הפרויקט יהיה במסגרת מחיר למשתכן, שיוזיל את מחיר הדירות, ובכך גם את שכר הדירה שיבקשו בעלי הדירות.

דירות בזול בראשון לציון באתר של כונס Free

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס