לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים חקיקה בכינוס נכסים

חקיקה בכינוס נכסים

כונס הנכסים וראש ההוצאה לפועל - רק בכונס Free מידע חשוב ונגיש.

 

כונס הנכסים הרשמי - בשיתוף מול רשות האכיפה והגבייה פועלים על פי  החלטת בית משפט לפי בקשות הזוכה

במסגרת חוק כונס הנכסים מוסדרות הסנקציות השונות אותן ניתן להטיל על החייבים. הסנקציות יתקבלו אך ורק לפי בקשה של הזוכה ומתן אישור של הגורם המוסמך לכך, לדוגמא, מי יוכל להיות הגורם המוסמך.

ראש הוצאה לפועל, הוא הגורם האחראי להוצאה לפועל, ומנהל לשכת הוצאה לפועל הוא הגורם המנהלי הבכיר ביותר בלשכות הוצאה לפועל.

על הגורם המוסמך לדון בבקשות ולקבל החלטה תוך שקילת מכלול השיקולים הרלוונטיים ותוך איזון מתמיד בין זכויותיו של הזוכה לבין זכויותיו של החייב.

חשוב להבין שמערכת הוצאה לפועל בתוך רשות האכיפה והגבייה מהווה מנגנון אדוורסרי, המונע על ידי זוכים, ויכולתה להשפיע על משך הזמן הכולל שבו נמשכת האכיפה מוגבלת. גביית חובות של עד 10,000 ₪, הוספת האפשרות לקבל מידע על הכנסותיהם ונכסיהם של החייבים ממקורות שונים, האפשרות להטיל הגבלות על חייבים המשתמטים מתשלום חובם, הפעלת חוקרים, הקמת המחלקות לפיקוח על כינוס נכסים, תוך שימת דגש על התמקצעות של רשמים ייעודיים להליכי הוצאה לפועל בנפרד מבתי המשפט, הקמת מסלול המזונות היוזם ועוד.  

בשנים האחרונות תוקן חוק ההוצאה לפועל פעמים רבות. מטרתם העיקרית של התיקונים השונים הייתה לשפר ולייעל את האכיפה והגבייה במדינה, זאת באמצעות הענקת כלי אכיפה יעילים לזוכה אשר פגיעתם בזכויות היסוד של החייב מינימאלית ככל האפשר. אחד התיקונים המשמעותיים ביותר אשר בוצעו בחוק ההוצאה לפועל בשנים האחרונות היה תיקון 29, אשר הכניס לחוק  שינויים מרחיקי לכת ומשמעותי בהליך הכינוס נכסים.  

שיפור ובקרה בתיקי כונס הנכסים

במסגרת הפעילות לגביית החוב בתיקי משכון משכנתא ובתיקים נוספים לצורך מימוש נכסים, ממנים כונס נכסים. על כונס הנכסים מוטלת החובה האובייקטיבית לדאוג לאינטרסים של כל הצדדים. צו המינוי לכונסי הנכסים מגדיר את סמכותם ואת חובתם לדווח ולעדכן את ראש ההוצאה לפועל על כל הפעולות הנעשות בתיק.
בשנת 2010, הקימה הרשות במחוזות הוצאה לפועל, מחלקות כינוס נכסים לבקרה ופיקוח על תיקי כינוס נכסים. נקבעו נהלים חדשים לטיפול בתיקים משלב הגשת הבקשה למינוי כונס ועד לביטול המינוי וסגירת התיק, נקלטו עורכי דין כעוזרים משפטיים לרשמים וגובשו נהלים ארציים אחידים והוקמה מערכת מחשוב ייחודית לכלל תיקי הכינוס. 

התפלגות התיקים מכונס נכסים

ישנן מספר דרכים אפשריות להגעת התיק לכונס נכסים:

  • תשלומי מזונות.
  • משכנתא.
  • שטרי חוב.
  • החלטות בית משפט שניתנו על ידי גורמים חיצונים ופנימים.
  • תביעות בסכום קצוב עד 50,000 שקלים. 

בשנת 2013 , במסגרת תיקון 35 לחוק הוצאה לפועל, פורסמו הוראות בדבר סגירת תיקי משכנתא לדירת מגורים באמצעות הלשכה 12 חודשים לאחר שנפרע החוב ואופס, וכן פורסמו הוראות בדבר סגירת תיק מסוג משכנתא -דירת מגורים לפי בקשת החייב, בחלוף 3 חודשים מיום שנפרע החוב.

בתמונה זו אנו רואים את התפלגות תיקי כונס הנכסים ואיך הם מתחלקים.

הסיבה לירידה בתיקי כונס הנכסים הם בעקבות המחלקה החדשה של כונס הנכסים שנפתחה.עוד באתר : מדריך לקניית דירה מכונס נכסים.

האמור לעיל מהווה תיאור כללי ובלתי ממצה של הליך כונס נכסים והוא אינו מתיימר להקיף את הנושא בכללותו. לא תהיה למקבל המידע המפורט לעיל כל טענה, תביעה או דרישה כלפי אתר כונס פרי.

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס