לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים בנייה ונכסים בחיפה ב-2017

בנייה ונכסים בחיפה ב-2017

חיפה - התחדשות עירונית נרחבת, עליה קבועה במחירי הדירות, וחיזוק התשתיות, גורמות לחיפה להיות יעד בטוח להשקעות. נדל"ן בחיפה רק בכונס Free!

 

משוטט באינטרנט שעות ולא מוצא מספיק מידע האם לקנות או לא לקנות דירה בחיפה? משקיע המתלבט האם חיפה הנה העיר האידאלית להשקעה עבורך? זוג צעיר שרוצה לבנות את קנו וחושב על העיר חיפה כאופציה?
הגעתם למקום הנכון. לפני הצעד הקריטי ביותר בחייכם, כדאי שתקדישו לכתבה 5 דקות מזמנכם כדי שתחסכו הרבה שעות של צרות בעתיד!

תוכן עניינים

 1. קצת על העיר
 2. לפניי שחותמים על חוזה רכישת דירה בחיפה, חייב שתקראו את זה קודם
 3. התייקרות השכירות לשנת 2017
 4. הריחות של פיראוס, מזכירים את חיפה!
 5. מגורים לסטודנט בחיפה
 6. מחפש לימודים מאתגרים ואיכותיים? כדאי שתקרא את זה לפני שאתה נרשם לסמסטר 

 

קצת על העיר

חיפה הינה העיר השלישית בגודל אוכלוסייתה, והיא העיר המרכזית במחוז הצפוני. חיפה היא בירת הדו קיום של יהודים וערבים.
חיפה מאופיינת בסמל נמל חיפה, המוכר והידוע. אוכלוסייתה העיקרית ע"פ נתוני הלמ"ס, החל משנת 2008, הייתה יוצאי ברית המועצות ואירופה המהווים כ-40% מכלל האוכלוסייה. 

עלייה של כ-8% במחירי הדירות בשנה האחרונה.

 רכישת דירה, היא צעד כלכלי מורכב, בו מושקעים סכומי כסף עצומים. האדם הממוצע נתקל מול גורמים ופרוצדורות אשר אינם נתקל בהם במהלך היום-יום.
האדם נתקל מול עורכי דין, קונים, מוכרים, מתווכים, בנקים ורשויות שונות. מטרתנו היא לתת לקונה את הכלים והנתונים על העיר, בה הוא מעוניין לרכוש דירה. 

 • כיום, ע"פ נתוני מדל"ן, מחיר דירה ממוצעת בעלת 4 חדרים בחיפה, תעלה 1,300,000 ש"ח, בעוד שבראשית שנת 2014, המחיר עמד על 1,177,000 ש"ח.
  עלייה ניכרת בהחלט.
 • בחיפה ישנם מספר חסרונות. חלק מהחסרונות הם: בעיות חניה באזורים מרכזיים, מחסור במקומות בילוי, תשתיות סביבתיות במצב ירוד, ותחבורה ציבורית דלה.
  היתרונות המובילים בחיפה הם: פארק ההייטק הגדול בארץ, והשקט היחסי בעיר המקנה תחושת ביטחון עבור תושבי העיר.
  האם חסרונות אלו ישפיעו עליכם באם לקנות דירה בחיפה, או לא? את זה תענו לעצמכם. 

צפויה התייקרות בשכר הדירה ב2017

לאחרונה, החל קידום החוק בנושא התייקרות המס לבעלי דירה שלישית ומעלה.
מרכז המחקר והמידע של הכנסת הגיש בדצמבר 2016 מחקר הבוחן כמה נושא זה יהיה רע עבור ציבור המשכירים. במחקר עולה כי כל בעלי דירות שלישית ומעלה, שהוא רוב ציבור המשקיעים, יגרום לעלייה בשכר הדירה.
בנוסף, עקב עליית המס, הדירות ימהרו להימכר, כך גם הביקוש להשכרת דירות יעלה, ואיתו מחירי השכירות בשוק. הקושי הניכר מתוצאות המחקר מעידים כי הציבור העיקרי שייפגע במידה והחוק ייכנס לתוקף, יהיה ציבור השוכרים.
בנוסף, החוק מיטיב לחלוטין עם משקיעי העשירון העליון שכן תקרת המס היא עד 1% משווי הנכס בשנה מה שמביא לכך שעל דירות יקרות יותר, לא ישולמו מיסים גבוהים יותר מדירות זולות.
במחקר מצוין כי הלמ"ס צופה השפעה שלילית על אחוזי התשואה, שכן הציבור יעדיף להשקיע את כספו בהשקעות אחרות כמו שוק ההון.
על פי הערכות האוצר, המס החדש צפוי להשפיע על הכנסות המדינה ב- 900 מיליון שקלים. כמובן, בהנחה, שיימכרו בין 160-200 אלף דירות בעקבות המס החדש.  

הריחות של פיראוס, מזכירים את חיפה!

 ייתכן כי הריחות המוכרים והידועים של נמל חיפה, בדומה לעיר פיראוס שביוון באמת מזכירים זה את זה. מזה שנים רבות חיפה סובלת מזיהום אוויר וסירחון מעיק עקב מכוני טיהור שפכים, מפעלי תעשייה ובתי זיקוק.
בשנים האחרונות, המודעות בנושא וההתייחסות אליו גברה. שמואל גלבהרט, יליד חיפה, ופעיל סביבתי, קיבל מושב בעירייה, ומאז קיים מאבק בבנייה על חופיחיפה, בזיהום האוויר, ולהרחקת חומרים מסוכנים.

 כדאי לכל רוכשי הדירות העתידיים לחשוב על נושא זיהום האוויר פעם נוספת. 

3 אופציות למגורים לסטודנטים

בפני הסטודנט הצעיר, עומדות מגוון אפשרויות לקראת לימודי התואר שלו. הבאנו בשבילכם מספר פתרונות דיור, שאותם כדאי שתבחרו על פי צרכיכם ויכולתכם.

 • השכרת דירות בחיפה: מזה זמן רב, ידוע שכר דירה לדירות הקרובות ביותר לאוניברסיטה, מן הסתם, יקרות יותר. השכונות הקרובות ביותר לאוניברסיטה, הן: רמות יצחק בנשר, שכונת דניה, ובציר שדרות אבא חושי לבין חורשת הארבעים.
  הדירות בדניה מתפרסמות לרוב מפה לאוזן בין הסטודנטים ללא פרסום ולכן אנו ממליצים להתחבר לחברים הנכונים. המחיר בשכונות הקרובות נע בין 2,900-3,500 ₪ ל-2 חדרים.
  שכונות המתאימות לסטודנטים בעלי תקציב נמוך יותר, הן: רוממה ורמז העליונה, שמחירי שכר הדירה בהן, נעים בין 1800-3,500 ₪ לדירה גדולה ומרווחת. באזורים אלו ייתכן צורך בשימוש בתחבורה ציבורית עקב המרחק מהאוניברסיטה.
 • מגורים אצל ההורים: במקרים מסוימים, האופציה הטובה ביותר לסטודנטים הגרים בחיפה, היא להמשיך ולהתגורר אצל ההורים ולחסוך כסף. זו בושה ולעיתים זו תהיה ההחלטה הנכונה.
 • מעונות לסטודנטים: בדרך כלל, מגורים במעונות יהיו הבחירה הראשונה עבור הסטודנטים שמחפשים מקום דיור. במעונות של האוניברסיטה ישנם מספר אפשרויות לסטודנט הצעיר, לסטודנט הנשוי, לסטודנט הנכה ואף לאורחים. המגורים לצד סטודנטים נוספים יכולים להיות מהנים, יאפשרו דרך קלה ליצור קבוצות לימוד, ויכולים להוות חוויה. במתחם המעונות ישנם תוספות ייחודיות כמו מועדונים, חדרי כביסה, מינימרקט ועוד.

מחפש לימודים מאתגרים ואיכותיים? כדאי שתקרא את זה לפני שאתה נרשם לסמסטר!

לפני שהנך ממהר להירשם במוסד לימודי אקדמי, כדאי שתקרא את האפשרויות העומדות בפנייך בעיר חיפה.
1. הטכניון - אחד מן המוסדות הלימוד האקדמיים המוכרים לא רק בחיפה אלא גם בעולם. אחד מן הסממנים המובהקים של הטכניון הם בתחום המחקר.
2. אוניברסיטת חיפה - ישנם באוניברסיטה אפשרויות של מגוון לימודי תואר ראשון ושני, דוקטורט, לימודי מכינה ועוד.
3. המכללה האקדמית גורדון - מוסד אקדמי מצטיין ומתמחה בתחום החינוך. האקדמית מציע לכם לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה, הרחבה והסמכה להורים, מכינות, לימודי הסמכה ועוד.
4. מכללת תילתן - מכללה לעיצוב ותקשורת המציע לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי, אומנות ותקשורת חזותית. וכן לימודי תעודה בתחומים שונים כמו עיצוב פנים, לימודי צילום, פרסום, עיצוב גרפי ועוד.
5. המרכז האקדמי כרמל - מציע לימודי תואר ראשון בתחומי משפטים, משאבי אנוש, מנהל עסקים, חשבונאות ועוד.

התחדשות עירונית בחיפה

בניה בתוך שטחי העיר, מתבצעת לרוב במסגרת תמ"א 38 ופינוי בינוי.
תמ"א 38 היא תכנית שאושרה ע"י ממשלת ישראל בשנת 2005, שמטרתה היא לחזק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה שכולל שדרוג הבניין ותוספות בנייה כמו בניית ממ"ד, מעלית ושיפוץ חיצוני, ובמקרים מסויימים, הריסה ובנייה מחדש.
פינוי בינוי הוא שם כולל להריסת מבנה קיים ובניית מבנה חדש במקומו, תוך כדי פיצוי הדיירים המפונים, בסכום שלרוב גבוה בהרבה מערך דירתם. במקום המבנים שיהרסו, יבנו מבנים בעלי מספר גדול יותר של דירות יוקרתיות יותר, ולדיירים המפונים, תהיה אפשרות לרכוש דירה באותו בניין במסגרת הפיצוי. במהלך הבנייה, הגורם המפנה, אחראי לפתרון מגורים זמני לדיירים המפונים.  
ההבדלים בין שני הפרויקטים הוא שבפרויקט במסגרת תמ"א, כולל עבודות שיפוץ ושדרוג חזות המבנה בחוץ ומתוכו. בפרויקט פינוי בינוי הדיירים מקבלים דירות חלופיות שלרוב הקבלן נושא בעלות השכירות. אנו ממליצים לפני הליך זה לדרוש לבקש מראש את תשלום דמי השכירות מראש או לחלופין ביטוח דמי שכירות בכדי למנוע מצב של פשיטת רגל של הקבלן.
בעצם, בהמשך לזה לפני כל פרויקט חשוב לבצע בדיקה יסודית ומקצועית בעניין איתנותו של הקבלן המבצע את הפרויקט.

עליה של 68% במספר כינוס הנכסים בחציו השני של 2016 

עם עליית מחירי הדירות, תושבים רבים יותר מתקשים בתשלום המשכנתא. במקרים בהם בעלי דירות לא מסוגלים לשלם את חובם במשך חצי שנה, הנכס עובר לכינוס נכסים, ומוצע למכרז. את הנכסים העומדים בפני כינוס נכסים, וכן מידע על הליך רכישה דירה מכונס נכסים, ניתן למצוא באתרנו - כונס פרי.

היצע הדירות לקניה עתיד לעלות

חיפה הינה העיר השלישית בגודלה בתחום ההתחדשות העירונית. עיריית חיפה החליטה כי תעדיף למנוע עומס על התשתיות ושמירה על צביון העיר, ולכן בפרויקטים של תמ"א 38 ישנן מספר הגבלות. חלק מן ההגבלות הן: הגבלת תוספת קומות, הגבלה נגד הסתרת נוף, וחיוב תקן חניה גבוה ביחס לערים אחרות.
ייתכן כי לאור מגבלות שאלו שהטילה עיריית חיפה, היקף הפרויקטים יירד באופן ניכר.
ההתחדשות תהיה בולטת יותר בשכונות החדשות והחזקות בעיר לעומת השכונות הישנות. המדיניות החדשה שהחילה עיריית חיפה נכנסה לתוקף, עבור פרויקטים שנחתמו לאחר החקיקה החדשה. פרויקטים לפני המדיניות החדשה אינם נכללים בכללים החדשים.
עד היום, כ-110 פרויקטים קיבלו היתרי בניה כ-280 נוספים ממתינים להיתר, ו35 פרויקטים נבנו ואוכלסו.
הזמן הממוצע בין בקשות ההיתר לשלב הבניה עומד על 22 חודשים, וזמן הממוצע מתחילת הבניה ועד לאכלוס יארך כ-21 חודשים.
החברה המובילה בפרויקט תמ"א 38 בחיפה הינה חברת "יוזמה אלונים תכנון ניהול ביצוע בע"מ" שעד כה ביצעה כ-44 פרויקטים ברחבי העיר.

דירות בזול בחיפה בכונס פרי

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס