לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים 4 טיפים לנרשמי מחיר למשתכן

4 טיפים לנרשמי מחיר למשתכן

מחיר למשתכן יכולה להגשים את חלומכם, אך לא כל הגרלה שווה. ריכזנו בשבילכם את המידע שחשוב לדעת לפני שנכנסים לתוכנית. בכונס Free תמצאו את המידע שחשוב לכם!

 

 

מה היא בעצם התוכנית מחיר למשתכן?

תוכנית "מחיר למשתכן" באה להילחם ביוקר המחייה, באמצעות הגרלת דירות במחיר מוזל, עם דרישה של הון עצמי נמוך יותר לקבלת משכנתא. המחיר של דירות אלו, נמוך משמעותית מדירות רגילות. ההוזלה אינה קבועה, והיא תלויה בעיקר בשני משתנים: 

  • מחיר השוק של דירה דומה באותו מיקום.
  • תוצאות מכרזים לבנייה במחיר למשתכן. לפעמים קבלנים לא מעוניינים לבנות במחיר שהמדינה מבקשת, ולכן המדינה נאלצת להסכים למחיר גבוה יותר לדירות. לפעמים התחרות גורמת לכך שהמחירים זולים יותר. 

במקרים רבים, ההנחות הן מעל 200,000 ש"ח 

המדינה מפרסמת מכרזים לדירות שאמורות להימכר במחיר זול ממחיר השוק, ובתמורה, המדינה מספקת תמריצים לקבלנים המשתתפים בתוכנית. החוזה עם הקבלן גם קובע את מחיר הדירות, כך שהקבלן אינו יכול לדרוש מחיר על דעתו. המחירים כאמור משתנים, לפעמים ברמה מאוד משמעותית, החל מכ-10% לעשרות אחוזים במקרים מסוימים, לכן כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לפני שנכנסים להגרלות.

למרות שמחיר הדירות נמוך יותר ממחיר השוק, דירות במסגרת הפרויקט יכולות להגיע למעל 2 מיליון שקלים, בהתאם למיקום ולגודל הדירה. הפרויקט לא מכוון רק לאנשים העומדים מתחת לקו העוני, אלא גם לחלק גדול מהציבור שאינו בעל דירה. 

מי זכאי להשתתף ?

על מנת להשתתף בהגרלה, חייבים להיות מחוסרי דירה, כלומר אלו שלא הייתה בבעלותם דירה ב6 שנים האחרונות, ובנוסף חייבים לענות על אחד מהקריטריונים הבאים: 

  • זוגות נשואים או ידועים בציבור.
  • רווקים בני 35 ומעלה.
  • הורה המגדל ילד שגילו פחות מ-21.
  • נכים לצמיתות בעלי קשיי ניידות, ונכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה מעל 50% נכות.  

מה עוד צריך לדעת לפני שמתחילים?

התוכנית אינה חפה מבעיות, שהגדולות בהן, הן חוסר בהירות, וקשיים בירוקרטיים. ישנם מקרים רבים בהם אנשים זוכים בדירות שאינם בהישג ידם, או אינה מתאימה להם, ואחרים נתקלים בבעיות במימון ובקבלת משכנתא. אלפי זוכים נאלצים לוותר על זכיותיהם, וכך הם מגיעים שוב לנקודת ההתחלה, מכיוון שזכיה מבטלת השתתפות בהגרלות אחרות.

ניתן לקבל מענה לשאלות ותמיכה בנושא מחיר למשתכן בטלפון מספר: 1900-723-439

הרשמה להגרלה כרוכה בתשלום סמלי.

אתר מחיר למשתכן  

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס