לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים באר שבע - בירת הסטודנטים

באר שבע - בירת הסטודנטים

 באר שבע- כמות גדולה של שוכרים בתחלופה קבועה, מחירי דירות יחסית זולים ובעלייה קבועה, ותשואה גבוהה, הופכת את באר ליעד פופולרי בשוק ההשכרה. רק בכונס פרי תמצאו את המידע שאתם מחפשים!

 

מוטרד ממחירי הנדל"ן שעולים בשנים האחרונות? זוג צעיר שלא מצליח לרכוש דירה ראשונה? משקיע המחפש תשואה גבוהה?
מצאנו מספר עובדות שיעזרו לכם לקבל החלטה נכונה לפני הצעד הבא, ולקבל תמונת מצב על שוק הנדל"ן בעיר באר שבע, תוך התחשבות במספר עובדות אשר גרמו למחירי הנדל"ן לזנק בצורה משמעותית.

 

תוכן עניינים

 

  1. קצת על העיר
  2. נתוני נדל"ן חדשים על העיר באר שבע
  3. האם בכל זאת שווה לרכוש דירה בבאר שבע?
  4. משקיע? כדאי שתקרא את זה! כמה אחוז תשואה לציבור המשקיעים?
  5. פתרון לזוגות צעירים מחוסרי דיור
  6. דירות לסטודנטים במחיר הזול ביותר
  7. דירות להשכרה בבאר שבע
  8. עשרה דברים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם חותמים על חוזה שכירות
  9. מחפש איכות חיים? שכירת דירות משופצות יכולות לענות על זה

קצת על העיר

באר שבע הינה עיר הבירה במחוז הדרומי השוכנת בנגב הצפוני. באר שבע הוצהרה כעיר בשנת 1906, ומאופיינת כעיר השמינית בגודלה. כיום, ראש העיר המכהן הוא מר רוביק דנילוביץ', אשר נבחר משנת 2008. העיר מכונה "בירת הנגב" בשל היותה מרכז כלכלי ותרבותי לכלל היישובים בנגב הצפוני.
קיימים בעיר מספר מוקדים מרכזיים, הכוללים בין היתר אוניברסיטת בן גוריון, בית חולים סורוקה, תיאטרון באר שבע, ובית המשפט המחוזי.

עלייה של 23% בשנה במחירי הדירות

על פי נתוני רשות המיסים, דירת ארבעה חדרים בבאר שבע עולה כ-1.2 מיליון שקלים. נתון זה מוכיח כי זהו מחיר הזהה לדירה חדשה בחדרה. יש לשים לב כי חדרה הינה עיר שקרובה יותר למרכז, וסביר היה להניח כי ככל שהעיר קרובה יותר למרכז, כך מחיריה יהיו יקרים יותר. יש להוסיף להתייקרות זו, כי יחסי ההשתכרות בבאר שבע נמוכה יותר מהמרכז.
מדוע ההתייקרות העצומה הגיעה למצב עגום כ"כ?
מבדיקה שעשינו גילינו שבשנת 2014, מכרזי המנהל החדשים שיצאו התמעטו בצורה משמעותית. עקב נתון זה, ביקוש והיצע הדירות עולה בצורה משמעותית וכך גם מחירי הדירות קופצים בצורה בלתי הוגנת וסבירה.
לאחר שכלול שביצענו, הגענו למסקנה נוספת כי לאור הגידול הטבעי באוכלוסייה, נוצר מחסור של 1,200 יח"ד בכל שנה.
החל ממארס 2013 בכל שנה מחירי הדירות מזנקים ב- 23%.

האם כדאי לרכוש דירה בבאר שבע?

כן ולא. תשובה זו משתנה בהתאם למספר פרמטרים משתנים. זוגות צעירים המעוניינים להגשים את חלומם, יוכלו לאפשר זאת בבירת הנגב על אף המחירים הגבוהים הנמצאים בעלייה מתמדת, אך יחד עם זאת לעומת ערים מרכזיות אחרות, באר שבע היא לחלוטין אופציה למבקשי דיור.
לעומת זאת, לציבור המשקיעים התשואה בשנים האחרונות לעומת שנים עברו ירדה משמעותית, ועל כן, כל משקיע צריך לבצע הערכה אם וכמה שווה לו.

משקיע? כדאי שתקרא את זה! כמה אחוז תשואה לציבור המשקיעים?

מזה שנים רבות, באר שבע ידועה כאזור המועדף להשקעה בתחום הנדל"ן. התשואה למשקיע ברכישת דירה ממוצעת כיום נע בין 5.5-6.5 אחוזים.
זאת לעומת העבר הלא מדי רחוק, שבו היה ניתן לקנות דירת 2 חדרים בסביבות ה-150 אלף שקלים, כשאז התשואה הייתה כ-10 אחוזים. נשמע מדאיג, לא?
למרות השינוי החד שחל בשנים האחרונות עדיין באר שבע הינה עיר בעלת תשואות גבוהות ביחס לישובים אחרים.
אין להתעלם לנוכח העובדה כי באר שבע צברה תאוצה רבה בשנים האחרונות עם עלייתו לראשות העיר של רוביק דנילוביץ' מאז 2008, ועד לכהונתו כיום. התאוצה באה לידי ביטוי בבניית מתחמי בילוי וקנייה עצומים כמו גראנד קניון, מתחם יס פלאנט ועוד.
גם בנושא הנגישות למרכז ישנו שיפור המסתכם מעל ארבע רכבות בשעה וזמן הגעה לתל אביב של 55 דקות בלבד. העיר מונה מעל 200 אלף תושבים ומתוכם כ-25 אלף סטודנטים הדואגים לאווירה תוססת וצעירה.
רכיב בולט בעיר שנבנה בשנתיים האחרונות הינו פארק ההייטק החדש אשר עתיד לקלוט מעל 1000 מהנדסים. משרדי הפארק נמדדים מעל 190 אלף מ"ר. באר שבע הינה יצרנית המהנדסים הגבוהות בארץ, תוך שילוב אוניברסיטת בן גוריון והמכללה להנדסה סמי שמעון.
בעוד מספר שנים, עד שבאר שבע תהפוך למוקד ההייטק של הנגב, כדאי למשקיעים להפוך את העיר באר שבע כאופציה מצוינת לדירות להשקעה בבאר שבע, כך יוכלו להפיק תשואות גבוהות יותר מאלה במרכז.

12,000 ש"ח בחודש לא מספיקים בשביל לרכוש דירה

מחפשים דירות לזוגות צעירים בבאר שבע? ישראלים רבים מרגישים תסכול רב, המגיעים לעשור ה- 40 ועדיין אינם אוחזים בדירה משלהם. משרתים בצבא, משלמים מיסים כחוק, שני בני הזוג עובדים אך עדיין לא מצליחים להגיע להון עצמי, ונאלצים לשלם אלפי שקלים להשכרת דירה, וכך בעצם חלום הדירה הולך ומתרחק...
מנתונים של הלמ"ס, עולה כי מחירי הדירות היו יציבים עד שנת 2009, ומאז חל זינוק חד במחירי הדירות, זאת מבלי שהשכר עלה בהתאם. נוצר רושם כי הסיכוי לקניית דירה משלך מותנה באם אחד מההורים שלך הינו קבלן, פוליטיקאי או בעל הכנסה גבוהה מאוד.
זוגות צעירים רבים נאלצים לקחת תפנית, ולרכוש דירה בפריפריה ובערים החלשות.
כזוג צעיר, הנכם נאלצים לקבל החלטות כלכליות יחד בהתאם להכנסות ולהוצאות שלכם, ולענות לעצמכם על השאלה האם אתם יכולים לאפשר לעצמכם לרכוש דירה ולעמוד בתשלומים. 
קחו בחשבון כי עלות רכישת דירה לא מסתכם בקניה עצמה, אלא בהוצאות נלוות כמו עמלת עו"ד, תשלום מס רכישה, עמלת שמאי, עלות ביטוח דירה ובאם מצב הדירה עגום. יש גם לכלול הוצאות שיפוץ סטנדרטיות וכן לכלול הוצאות בלתי צפויות.
ע"פ סקר שביצענו, באר שבע הינה עיר פוטנציאלית לרכישת דירה ראשונה עבור זוגות צעירים בהתחשב בהשתכרות הממוצעת של 12 אלף ₪ בחודש.
בשנים האחרונות, באר שבע מושכת אליה זוגות צעירים ועוזרת להם בלהגשים את חלומם.

דירה להשכרה עם שותפים החל מ750 ש"ח

מחירי השכירות כמו בכל עיר רק מטפסים. ציבור הסטודנטים, המחפש דירה בה יבלה כל ימי התואר מחפש דירה זולה ונוחה שתאשר לו תנאי לימוד טובים עבורו. כמובן, בלי התעלמות ממחיר השכירות.
בבאר שבע קיימות מספר אופציות עבור הסטודנט. עבור לומדי אוניברסיטת בן גוריון אחת האופציות הנכללות הם מעונות הסטודנטים. עלות לשוכר הוא 600 ₪ בחדר לשניים, ואף יכול להגיע ל-1000 ₪ לשוכר בדירת סטודיו. השכונות המבוקשות ביותר עבור הציבור הוא כמובן שכונה ד' הקרובה ביותר לאוניברסיטה. שכונה ג' שדווקא נחשבת לשכונה פחות אידיאלית עקב איכות סביבתית ירודה ומוזנחת. רוב הסטודנטים יעדיפו את שכונה ב' הקרובה למכללת סמי שמעון ונחשבת כקרובה למרכז העיר. סטודנטים היכולים לאפשר לעצמם מבחינה תקציבית, שוכרים יח"ד ודירות סטודיו בשכונת רמות הנחשבת כיוקרתית בעיר.
ישנו עידוד מטעם אגודת הסטודנטים לשכור דירות לסטודנטים בבאר שבע לא בקרבת האוניברסיטה, על מנת להוזיל עלויות לסטודנט.

דירות להשכרה בבאר שבע - אין מחסור בשוכרים 

עקב מצב הדיור העגום בראשית שנת 2017, ציבור הנוהרים להשכרת דירות בבאר שבע מתעצם מחודש לחודש. החל מסטודנט שנמצא בשיא תוארו , זוג צעיר שזה עתה בנה את קנו ועד למשפחה פלוס שתיים המחפשים דירה שתתאים לצרכיהם.הקושי בדבר הוא ברגע שמתפרסמת מודעת דירה להשכרה באחד מן הלוחות, יש להגיע במהירות על מנת לראות את הדירה ולמסור תשובה מידית לבעל הדירה, שמא דירתו לא תיחטף מספר רגעים לאחר יציאתו מהבניין.
כמו כן, גם לאחר שנמצאה הדירה הייעודית, ישנה התשה מסוימת, לעיתים בצדק, מול ציבור המשכירים עקב דרישותיהם כמו הצהרת בטחונות כלכליים, חתימת גורם שלישי על הדירה (ערב) ובמקרים מסוימים הצגת תדפיסי בנק אחרונים.
ישנם מספר פרמטרים שיוכלו לחסוך לכם בעלויות השכירות בכמה מאות שקלים. אם עד לפני מספר שנים היה ניתן למצוא דירות במחירי מציאה של ממש, כיום הדבר יכול להפוך לבלתי אפשרי. יש להתמקד בחיפוש הדירה כמו אזורים, טווח מחירים, מציאת משכירים אשר יהיו מוכנים להתפשר בהוזלת מחיר השכירות, או תוספות אחרות אשר יכללו במחיר, כמו תשלום ארנונה, וועד בית, מים וכולי. ככל שתבצעו עבודת מחקר מעמיקה יותר כך תתפסו את מחירי השכירות בצורה טובה יותר.

10 דברים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם חותמים על חוזה שכירות

השכרת דירה יכולה להיות עסקה מוצלחת לאחד, ולשני להוות כמלכודת טמונה. על אף הזלזול הידוע כיום בחוזי שכירות, כדאי שתקראו את הכללים הבאים לפני שאתם מטמינים את שמכם על הכתוב.
1.פרטי השוכר/ משכיר- כלל ראשון ויסודי, הוא שיש לוודא כי האדם שהנכם עומדים מולו הוא בהחלט השוכר או המשכיר. לא פעם קרה כי אנשים נפלו לתרמית, והתחייבו לאדם הלא נכון ובעצם המציג את עצמו ככזה.
2. היסטוריה- כן, כן, כן. לא פעם אנו נתקלים במשכיר או שוכר לא פשוט בכלל, ולכן יש להקדים "תרופה למכה" ולבקש מהמשכיר את פרטיי הדיירים הקודמים, או להיפך, לבקש מהשוכר את פרטיי המשכירים הקודמים.
3. בעלות נכונה של הנכס- על השוכר לוודא שהוא משכיר מבעל הדירה את דירתו שאכן היא שלו. היו מקרים מעולם.
4. מחיר דמי השכירות- שאיפת הצדדים הינה לצאת מרוצים. על המשכיר והשוכר לבצע בצורה מקיפה על הנכס. אחד מן הפרמטרים יהיו מחירי הדירות באותו אזור, ועל פי שיכלול של פרמטרים נוספים, ניתן יהיה להגיע למחיר הריאלי ביותר.
5. הקפדה על הפרטים הקטנים בחוזה- ככל שהחוזה יכלול את הפרטים הקטנים, ויפרט כל פרט וסעיף כך חוזה השכירות יהיה טוב יותר.
6. משא ומתן על החוזה- לעולם לא מזיקה. להיפך, תמיד טוב לנהל דיון אודות סעיף/תנאי שאינו נראה לכם על מנת לחסוך צרות בעתיד.
7. אופן התשלום ומועדיו- בחוזה יש לפרט מה כוללים דמי השכירות. האם החוזה כולל תשלומי גז, חשמל, וועד בית ועוד. כמו כן, את אופן התשלום, אם בהעברה בנקאית, תשלום המחאות או כל אופציה אחרת.
8. אחריות- למען גילוי נאות, אמורה להיות עמדה ברורה וכתובה באם ישנה תקלה בנכס, מי אחראי, ועל אילו סוגי תקלות.
9. התרשמות- הקשיבו לאינטואיציה שלכם. שימו לב לאופן וסגנון הצד השני. שימו לב לדקויות עליהם שם דגש וכך תדעו מה הדברים החשובים לו יותר ופחות.
10. סביבה- סביבתו של הנכס משפיעה על איכותה וביקושה כמו תשתיות קיימות ותשתיות עתידיות שהן מרכזי קניות, חינוך, תחבורה ציבורית ועוד.

מחפשים איכות חיים? דירות משופצות להשכרה יכולות להיות הפתרון

תוכלו להתמקד בהעדפות אישיות כמו קומה מסוימת, כמובן השכרת דירה בקומה נמוכה יותר כך הדירה תעלה לכם בכמה מאות שקלים יותר. מצב טיב הדירה, האם הדירה כוללת ריהוט או לא וכולי.
שימו לב כי רוב הדירות הינם כניסה מידית ובהתאם לכך יש להיות מהירי החלטה.
על פי נתוני לוח יד 2 להשכרה, הנפוץ ביותר בפרסום מודעות מסוג זה. דירות בשכונת רמות יכולים לנוע בין 3,000 ₪ ועד 4,000 ₪. לעומת זאת בשכונה ד' הסכומים נעים בין 2,000 ₪ ועד 2,700 ₪. הבדל משמעותי זה נע בין איכות הדירות, טיב הסביבה, חינוך ועוד.
בזמן כתיבת הכתבה, ישנן סך הכול 1424 מודעות עדכניות ברחבי העיר.
כמו כן, ניתן למצוא מגוון רחב של דירות משופצות בבאר שבע במספר לוחות רבים ומגוונים, המתפרסמים מידי יום.

דירות בזול בבאר שבע בכונס פרי

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס