לחצו למכרזים לעסקים
תתחילו לחפש...
להרשמה חינם לחץ כאן
25
כונספרי מאמרים בנייה ירוקה – חסכון לטווח ארוך

בנייה ירוקה – חסכון לטווח ארוך

תחום הנדל"ן הולך וצומח ובכל שנה מתווספים פרוייקטי בניה חדשים. כיצד ניתן להגן על הסביבה שלנו תוך כדי הבניה וגם לחסוך בטווח ארוך? כנסו וגלו עכשיו!

בניית נכס מגורים היא בדרך כלל תהליך ארוך ויקר, אשר כולל בתוכו שלבים רבים, החל מהתכנון הגולמי ועד להגשת פרויקט גמור. במהלך הבניה עצמה מתבצעות עבודות שונות; תשתיות, בחירת חומרי בנייה וצורת עבודה, חשמל, מערכות מים, עבודות עיצוב ועוד. כל השלבים האלה כוללים בתוכם תהליכים שונים אשר לא תמיד מועילים לסביבה ואפילו פוגעים בה מאוד בטווח הקצר והארוך.

כאשר אנו מדברים על "סביבה", ניתן לפרק אותה לכמה רמות:

הסביבה החיצונית- האקולוגית- כמה נזק מביאה אתה בנייה רגילה לטבע שסביבנו בראיית מאקרו, איך היא משפיעה עליו לטווח קצר וארוך? כל פרויקט בניה חדש אשר לא כולל בתוכו את רכיב איכות הסביבה יוצר סביבו נזק במידה מסוימת, החל מחומרי הבניה ותהליכי עבודה הכוללים פליטות של חומרים רעילים לסביבה הגורמים לזיהום אוויר ועד להשפעות של נוכחות בניין כזה לאורך זמן.
הסביבה הפנימית – איזה נזק מביאה אתה הבניה לסביבה הקרובה לנכס? לסביבה אשר נמצאת אתו ביחסי גומלין תמידיים, כמו האדמה עליה הוא עומד, החי והצומח בסביבת הנכס, האוויר שאותו אנו נושמים בסביבת הכנס ועוד. כל גוף "זר" הנבנה בצורה חסרת התחשבות על גבי הטבע שלנו, הבית האמתי שלנו, מוציא אותו מאיזון. התפקיד שלנו הוא לצמצם את הנזק עד כמה שאפשר.
הסביבה האישית – ככל שהבית שלנו יהיה בנוי מיותר חומרים טבעיים, בצורה מסונכרנת עם הסביבה שעליה הוא נבנה תוך כדי שמירת הצרכים שלה, בהתחשבות בכיווני אוויר ואור על מנת לצמצם צריכה של חשמל, כך לנו יהיה חסכוני ונעים יותר להימצא בבית, במיוחד כשנדע שגרמנו כמה שפחות נזק לסביבה שלנו, אותה סביבה שאנחנו קצת שוכחים עד כמה אנחנו זקוקים לה במיטבה.

מה זה בנייה אקולוגית?

בנייה אקולוגית או בשמותיה הנוספים, בניה ירוקה או בנייה בת קיימא זוהי סוג של בנייה אשר מטרתה ליצור סנכרון אקולוגי בין כל המרכיבים המעורבים בה.
ישנה התחשבות בסביבה בבחירה היכן יעמוד הנכס, כלומר שבנייתו לא תחייב כריתת עצים מיותרת, הרס סביבת מגורים של בעלי חיים, הרס ו/או הסתרת נופים ונכסים טבעיים וכו'
ישנה הבנה שהטבע בעל ערך גדול יותר מכל בניין שנוכל לבנות, ואם נהרוס אותו עכשיו על מנת לבנות עוד בניינים לא יישאר לנו בסוף על מה לבנות.

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

כאשר מתכננים בניה אקולוגית, ישנה בחינה עמוקה יותר בכל מה שקשור לבזבוז אנרגיה ולכן מתכננים את הבית כך שהוא יהיה מספיק מואר בצורה טבעית, מאוורר ושיהיו בו כמה שיותר כיווני אוויר לימי הקיץ אך שיהיה מספיק מבודד ושומר על חום לימי החורף על מנת להפחית שימוש מיותר בחשמל המוביל לזיהום אוויר.
חומרי בניה המשמשים לבנייה ירוקה הם בעיקר חומרים ממוחזרים ו/או חומרים טבעיים שלא עוברים עיבוד ותוספות.

למרות שנדמה לנו ש"בניה אקולוגית" זהו תחום יחסית חדש ולא מוכר האמת היא שבנייה אקולוגית הייתה כאן הרבה לפני כל שיטות הבניה המתקדמות שבהן משתמשים היום. מספיק לסייר באתרים שנשמרו בהם מבנים עתיקים כדי לראות בניה ירוקה במו עינינו, לראות שהנכס יכול להראות מספיק יפה ואסתטי גם בצורת בניה טבעית יותר ואפילו לעמוד לאורך שנים רבות, אולי אפילו רבות יותר מנכס בשיטת בניה מודרנית.
אם נשלב בין 2 התחומים, שיטות הבנייה הירוקות של פעם עם הטכנולוגיה והידע של היום, נוכל להגיע לתוצאות מדהימות.

בנייה ירוקה יתרונות

אם העובדה שבנייה ירוקה טובה לכל הסביבות ומונעת פגיעה בלתי הפיכה בטבע לא מספיקה, ישנם יתרונות נוספים שכדאי להכיר.
עלויות לטווח ארוך –בניה ירוקה עלולה לעלות יותר מבניה רגילה עקב כך שנדרשים חומרים העומדים בתקנים, יעצים, התאמות ושינויים מיוחדים, תכנון מורכב יותר המתחשב בכל הסביבות, החל מהנזק שנגרם לסביבה תוך כדי בניה עקב פליטות, עבודה עם חומרים ועד לשינוע של החומרים והדלק הנצרך כדי לעשות זאת.
למרות שזה מרגיש כמו תהליך מסורבל שאולי נעדיף לוותר עליו, חשוב לזכור שהוא נראה כך כיום סה"כ מפני שהוא לא מוכר ולא מקובל כמו שיטות הבניה הקיימות. ברגע שיותר ויותר אנשים יעדיפו לבנות את ביתם בשיטה הזו, היא תהפוך לסטנדרט החדש וכבר לא תעלה יותר מבניה בשיטות של היום, אם כבר אז היא תעלה הרבה פחות.
נקודה נוספת למחשבה היא העובדה כמה נחסוך על הוצאות חשמל בטווח הארוך אם נתכנן נכון, לכן גם אם ההשקעה הראשונית היא גבוהה יותר, בטווח הארוך אנחנו רק נרוויח.

חסכון בעלויות תחזוקת הבית – כמו שהוזכר לעיל, בניה ירוקה יכולה לחסוך לנו משמעותית בצריכת החשמל. לפני שנים רבות לא היו קיימות כל השיטות הטכנולוגיות לבניה הקיימות היום ולכן נאלצו לעבוד עם מה שיש. תכננו את הבית בצורה כזו שכיווני הרוח מתאימים למיקום הבית ובכך נוצר אוורור קבוע אשר תורם לא רק להקלה בתחושת החום אלא גם תחלופת אוויר, מה שמוכח כתורם להרגשה טובה בניגוד לאוויר עומד שסופג לתוכו הכול מהכול.
דוגמה נוספת לאמצעי לקירור הבית שהשתמשו בו פעם ושחכו ממנו כמעט לגמרי היום הוא מזרקה. עדיין אפשר לראות מזרקות בחצרות בתים פנימיות במקומות מסוימים, היום הן משמשות ליופי ואסתטיקה בעיקר אך במקור היה להם תפקיד בקירור החלק הפנימי של הבית. זוהי רק דוגמה קטנה המראה לנו שקיימים פתרונות רבים לחיסכון באנרגיה תוך כדי שמירה על הסביבה שלנו, רק צריך לצאת מתוך אזור הנוחות אליו התרגלנו ולהבין ששינוי תמיד אפשר לעשות, השאלה היא רק מתי להתחיל.

ערכים – כולנו מאמינים במשהו, מייצגים דרך חיים מסוימת, כולנו עובדים קשה בשביל להגשים את החלומות שלנו, אבל אסור לנו לשכוח בדרך איפה אנחנו נמצאים. אנחנו לא יכולים להמשיך לחשוב על טובתנו מעל טובת הסביבה, כי אם הסביבה מזוהמת זה משפיע עלינו באופן ישיר, גם אם יש לנו בית גדול ויפה. אם לא נשים את הסביבה כערך עליון ונמשיך לבנות בצורה שבה זה נעשה היום רק אנחנו נפגע מזה בסוף. האם עדיף לבנות בית גדול, לזהם את הסביבה שלו, לבנות אותו בצורה חסרת התחשבות במשאבים ובהוצאות לטווח ארוך שתיצור בזבוז מיותר בהמשך או להשקיע קצת יותר מחשבה ולבנות כמעט את אותו הבית אך בצורה מאוזנת עם הטבע שתעזור לו לצמוח ולפרוח ולחלוק אתנו את היופי שלו.

לסיכום...

כל תקופה מביאה עמה שינויים, הבנות חדשות, סדר עדיפויות מתוקן, שיטות חדשות ומתקדמות לכל תהליך קיים; רפואה, תזונה, כלכלה וכו'
בנייה זהו עוד אלמנט משמעותי באיכות החיים שלנו ושל דור העתיד שלנו שמתחיל לקבל את החשיבות המגיעה לו. כמו כל תחום, גם בתחום הזה הגיע הזמן לבצע שינויים בסדר העדיפויות ולחזור למקורות מבחינת הקשר שלנו לסביבה.
קצת שחכנו שהטבע הוא חלק מאתנו ואנחנו חלק ממנו, ואם אנחנו פוגעים בו, אנחנו בעצם פוגעים בעצמינו.

כונס free - כונס הנכסים הרשמי
טלפון: 072-3201266

x המבצע לזמן מוגבל!

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 25 ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X

מצטרפים עכשיו ונהנים מ 25 ימי ניסיון חינם בכל לוחות האתר רכב נדלן ויד שניה מכונס